Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Twoja firma to zakład pogrzebowy? Nie znasz jeszcze wszystkich produktów, które są dostępne dla Twojej profesji? Chciałbyś poszerzyć i ulepszyć zakres oferowanych przez siebie usług? Interesujesz się wszelkimi gadżetami i akcesoriami funeralnymi? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś- ten tekst jest stworzony właśnie dla osób takich jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Akcesoria pogrzebowe

Branża funeralna, chociaż owiana wieloma mitami oraz tajemnicami to jeden z częściej spotykanych biznesów. Nic, więc dziwnego, że tak jak w przypadku innych branży i w tej nie brakuje innowacji oraz nowości. Czasy i moda się zmieniają, nie omija to także pogrzebów oraz pochówków. Coraz bardziej popularne staje się kremowanie ciała osoby zmarłej, a co za tym idzie zmienia się nieco klasyczny obraz pogrzebu i całej oprawy mu towarzyszącej. Wybór akcesoriów pogrzebowych jest naprawdę ogromny, przyjrzymy się kilku najbardziej popularnym gadżetom, których nie może zabraknąć w żadnej szanującej się firmie pogrzebowej.

Akcesoria pogrzebowe przy ceremonii z urną

Jak już wspominaliśmy wyżej coraz więcej rodzin decyduje się na kremacje ciała bliskiej osoby. W związku z tym cała ceremonia pogrzebu wygląda trochę inaczej. Orszak pogrzebowy najbliższych podąża za urną, a nie za trumną. Z tego względu niezbędne w zakładzie pogrzebowym są eleganckie i wytworne nosidła do urny. Sprawiają one, że urna jest na podwyższeniu i jest doskonale widoczna dla każdego uczestnika ceremonii pogrzebowej. Wybór nosideł do urny jest bardzo duży, zwykle są one bogato i pięknie zdobione. Kolejnym gadżetem, którego nie może zabraknąć w żadnej firmie zajmującej się pochówkami to białe eleganckie rękawiczki, przeznaczone dla żałobników, którzy niosą trumnę lub urnę. Następnym oczywistym akcesorium jest symboliczna łopatka do ziemi, za pomocą której każdy z bliskich może posypać symbolicznie ziemią grób zmarłego. Jest to bardzo ważny przedmiot, który dopełnia oprawy pogrzebu. Inne akcesoria to: krzyże, świecie, świecie elektryczne czy przeróżnego rodzaju obrazki religijne, ukazujące wizerunek na przykład Matki Boskiej.