Niedawno obchodziliśmy Wszystkich Świętych. W tym szczególnym dniu zadumy i wspominania najbliższych, których odeszli z tego świata, miliony ludzi wyruszą na cmentarze. W największych polskich miastach ruch zostanie sparaliżowany. Szczególnie ucierpi na tym Warszawa, w której mieszczą się największe cmentarze w Polsce.

Do najsłynniejszych i największych cmentarzy warszawskich z pewnością zaliczyć można cmentarz na Bródnie, który został założony w 1884 roku. Pochowani zostali tam między innymi Roman Dmowski, Łucja Prus, Mieczysław Fogg, Tony Halik. Udając się na groby zmarłych warto także odwiedzić inne duże skupisko grobów, które jest jednym z najbardziej znanych w Polsce, a więc Powązki. To tam pogrzebani zostali żołnierze, którzy oddali swoje życie za walkę o swoją ojczyznę w trakcie Pierwszej jak i Drugiej Wojny Światowej. Znajdują się tam także groby polityków, powstańcy warszawscy oraz inni znani i zasłużeni obywatele Państwa Polskiego.

Stare Powązki to jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce i najstarszy w Warszawie. Powstał on ponad 200 lat temu i jest najbardziej charakterystyczny. Pochowano na nim wszystkich najznakomitszych artystów, aktorów, naukowców, polityków i szanowanych oraz zasłużonych osób w Polsce. Ponadto znajduje się na nim wiele zabytków, rzeźb oraz nagrobków.

cmentarz w warszawie

Przy znanej wszystkim ulicy Okopowej mieści się największy cmentarz żydowski w Warszawie. Został on stworzony w 1806 roku. Znaleźć na nim można ogromne ilości misternie wykonanych rzeźb oraz nagrobków przez znanych rzeźbiarzy nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Swoje miejsce stałego spoczynku mają tam rabini, lekarze, inżynierowie i ludzie szczególnie zasłużeni dla miasta Warszawa.

Niedaleko cmentarza żydowskiego znajduje się stary cmentarz Wolski, który powstał w 1854 roku. W Warszawie jest także duża nekropolii Powstańców Warszawy, na której znajdują się groby ponad dwustu tysięcy powstańców warszawski i mieszkańców tego miasta.

Oczywiście można by wymienić jeszcze kilka cmentarzy, jednak te powinny zasługiwać na szczególną uwagę. Warto dodać, że na ich terenach nadal odbywają się pochówki co świadczy o tym jak rozległe muszą to być nekropolie. Swoje usługi pogrzebowe świadczy tam między innymi zakład pogrzebowy Heron, który doświadczenie w branży zbiera od wielu lat i pokoleń. Nic w tym zatem dziwnego, że cieszy się on ogromną renomą i zaufaniem, ponieważ swoje usługi wykonuje niezwykle fachowo i rzetelnie. Ze szczegółami usług pogrzebowych można zapoznać się na stronie heronpogrzeby.pl.