Mieszkańcy Olsztyna, rodziny pogrążone w żałobie często szukają zakładu pogrzebowego, który miały im pomóc w organizacji pogrzebu. Od jakiegoś czasu coraz częściej posługa się oni tez nazwa dom pogrzebowy.

Odpowiedzmy zatem na dwa pytania:

– Czym jest dom pogrzebowy?

– Gdzie znaleźć dobry zakład lub dom pogrzebowy w Olsztynie?

Dom pogrzebowy w Olsztynie

Dom pogrzebowy nie jest wbrew obiegowej opinii tym samym czym jest zakład pogrzebowy. Choć w polskiej branży funeralnej nie ma ustalonego sztywno nazewnictwa to należy stwierdzić że dom pogrzebowy jest z pewnością czymś więcej niż sam zakład.

Niestety nikt nie pilnuje poprawności nazewnictwa, oraz nie sprawdza czy noszona przez firmę nazwa domu pogrzebowego, jest uprawniona. Nikt też nie kruszy raczej o to kopii ze względu na fakt iż mieszkańcy Olsztyna używają nazw zakład pogrzebowy i dom pogrzebowy zamiennie traktując je jak wyrazy równoznaczne. W praktyce jednak dom pogrzebowy to budynek w którym mieści się nie tylko biuro ale i własna kaplica, pomieszczenie chłodnicze do godnego przechowywania zwłok oraz często też sala sekcyjna.

Domy i zakłady pogrzebowe Olsztyn

Właściciel domu pogrzebowego to przedsiębiorca który prowadzi bogate zaplecze i jest pod wieloma sprawami absolutnie samowystarczalny w przeciwieństwie do właściciela zakładu, który często podnajmuje kaplice, a ciała przechowuje w chłodni szpitalnej. Tego rodzaju inwestycje w firmę i własne zaplecze są bardzo kosztowne ale jak widać dodają też prestiżu i bardzo wzbogacają ofertę firmy.  Więcej informacji na temat najlepszych domów i zakładów pogrzebowych w Olsztynie odnajdą Państwo pod adresem ogólnopolskiego portalu branży pogrzebowej funer.com.pl ®.

Olsztyn Funer

Strona Olsztyna w portalu FUNER