Organizacja pogrzebu to w czasie żałoby jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć logistycznych. Zapełnione zakłady pogrzebowe, długie terminy oczekiwania na transport zmarłych, a także zbyt wysokie ceny (nawet jak na Warszawę) są tylko niektórymi problemami, z którymi przychodzi się zmagać najbliższej rodzinie zmarłego.

Pierwszy z problemów zazwyczaj dotyczy przewiezienia zwłok z miejsca zgonu do chłodni. Mała liczba samochodów obsługujących zakłady pogrzebowe sprawia, że często nieboszczyk musi czekać wraz z rodziną nawet 6-10 godzin, aż zostanie przewieziony w miejsce o bardziej sprzyjających warunkach temperaturowych. Organizacja ceremonii pochówku (szczególnie o charakterze świeckim) również może przyprawić o ból głowy. Odległe daty osób, które mogą przeprowadzić tego typu pożegnanie (a są one coraz bardziej popularne w Polsce) to codzienność, z którą przychodzi się mierzyć mieszkańcom stolicy.

dom pogrzebowy warszawa

Jednak bez względu na to, że mieszkamy w Warszawie – chcielibyśmy pochować naszego zmarłego w miarę szybkim okresie, a przede wszystkim godnie. Dom pogrzebowy Memento Mori usytuowany w Warszawie Śródmieściu już od dłuższego czasu doskonale radzi sobie z wcześniej wymienionymi problemami. Szeroki zakres usług świadczony przez ten dom pogrzebowy, pozwala na szybką organizację pochówku. Firma specjalizuje się także w transporcie międzynarodowym zwłok, dzięki czemu przywóz ciała spoza granic naszego kraju nie jest kwestią problematyczną. Własna kaplica pogrzebowa oraz odosobnione miejsce pożegnań z zmarłym, to tylko niektóre z udogodnień przygotowanych specjalnie dla bliskich zmarłego. Ponadto wysokiej jakości krematorium (spełniające wszystkie normy) pozwala na spełnienie ostatniej woli zmarłego, jaką jest spopielenie jego ciała po śmierci.

Pogrzeby organizowane przez Memento Mori należą do jednych z najpiękniejszych uroczystości. Dywany kwiatów, delikatna muzyka upamiętniająca zmarłego, a także idealny przebieg ceremonii to cechy idealnie opisujące wieloletnią pracę przedsiębiorstwa.