Pomimo faktu, że w Katowicach aktywnie działa ponad 20 firm z branży pogrzebowej, to zorganizowanie godnej ceremonii pogrzebowej wciąż nastręcza mieszkańcom tych samych problemów. Zakłady pogrzebowe działające na terenie dzielnic Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna, Koszutka, Bogucice, Brynów, Dąb, Dąbrówka Mała, Ligota-Panewniki, Murcki, Tysiąclecia, Muchowiec, Piotrowice-Załęska Hałda-Brynów, Witosa, Załęże, Zarzecze, Zawodzie, Ochojec, Podlesie, Śródmieście, Szopienice-Burowiec, Giszowiec, często licytują się oferując kwoty podejrzanie niskie, dochodzące do 1700 zł za pogrzeb. Jednak pomimo faktu, że tak oszczędna ceremonia pozbawiona jest drogiej trumny lub urny z górnej półki, akcesoriów jak namiot i winda pogrzebowa, oprawy muzycznej czy mistrza ceremonii wraz z nagłośnieniem to okazuje się, że kwota do zapłaty w dziwny sposób rośnie i wynosi tyle, co cały zasiłek pogrzebowy tj. 4000 zł. Działania mające na celu unikanie zwrotu jakiejkolwiek kwoty z zasiłku rodzinie są naganne i z pewnością postępujące w ten sposób zakłady usług pogrzebowych nie mogą liczyć na powroty rodzin i ich polecenia.

zakład pogrzebowy katowice

Całe szczęście dla mieszkańców Katowic usługi pogrzebowe oferowane są też przez firmy postępujące tak jak Zakład pogrzebowy Walczak, którego działania można nazwać służbą kolejnego pokolenia przedsiębiorców pogrzebowych spod znaku tej firmy, wobec kolejnych pokoleń Katowiczan. Strona firmy pogrzebowej noszącej nazwisko założycielki zakładu, Pani Walczak, znajduje się pod adresem walczakpogrzeby.pl.To prawda, że ten zakład pogrzebowy nie dysponuje nowymi luksusowymi karawanami wykonanymi przez renomowane włoskie firmy – które są w posiadaniu zaledwie kilku przedsiębiorstw w kraju. Daje on jednak rodzinom coś, co w ich sytuacji jest bezcenne – spokój i pewność, że ceremonia odbędzie się bez niemiłych niespodzianek, w zamian otrzymując równe cenne – zaufanie.

To zaufanie rodzin na Katowickim rynku usług pogrzebowych okazuje się bezcenne i gwarantuje dalsze polecenia, a co za tym idzie sukces, taki jaki odnosi właśnie zakład pogrzebowy Walczak. Jesteśmy dumni, że tym artykułem możemy zwrócić uwagę na lokalne katowickie problemy i promować tego typu pozytywne podejście wobec rodzin, coraz rzadziej spotykane w branży pogrzebowej nie tylko w Katowicach.