Coraz więcej osób decyduje się na kremację zwłok swoich najbliższych i pochówek w kolumbarium lub grobie rodzinnym w urnie. Jakie urny mamy do wyboru? W ofercie wielu zakładów pogrzebowych, w tym także na stronie Memorial Warszawa, można znaleźć urny wykonane z różnorodnych materiałów, a także w różnych kształtach i stylistyce.

Który model będzie najodpowiedniejszy?

Wiele zależy od zasobności portfela, ale także osobistych upodobań. Zakład pogrzebowy Targówek przedstawi ofertę urn i doradzi wyjście ekonomiczne lub przedstawi zalety poszczególnych rozwiązań. Wśród urn znajduje się te wykonane z kamienia takiego jak onyks czy granit. Mogą mieć one różne kolory, od jasnego po zupełnie czarny. Urna z kamienia to wybór elegancki i ponadczasowy.

Firmy świadczące usługi pogrzebowe Bródno mogą zaoferować także urny drewniane i to nie tylko w kształcie typowym dla tego przedmiotu, ale także w kształcie sześcianu, prostopadłościanu, a nawet te oddające w zupełności wygląd trumny. Urny drewniane nie muszą być jedynie w odcieniu drewna, także kolory takie jak głęboki granat czy bordo są jak najbardziej możliwe do zamówienia. Klasycznym wyborem będzie jednak urna w kolorze drewna.

usługi pogrzebowe Praga Północ Memorial

Kolejna możliwość wyboru to urna metalowa. Najczęściej tego rodzaju produkt jest błyszczący dzięki użyciu powłoki lakierowej, kolor również można dobrać do własnych upodobań. Dodatkowo należy pamiętać, że każdy zakład pogrzebowy umożliwia dokonanie zamówienia pośród urn z dodatkowymi elementami o charakterze religijnym, na przykład z krzyżem, lub po po prostu z detalami ozdobnymi. Jeżeli jednak potrzebna jest urna zupełnie bez żadnych dodatków, takie modele również znajdują się w ofercie firmy świadczącej usługi pogrzebowe Grochów. Nie tylko klienci, którzy decydują się na pogrzeb religijny mogą więc znaleźć urnę odpowiednią dla swoich bliskich, ale także ci, którzy organizują ceremonię świecką. Dobre zakłady pogrzebowe dbają o to, by pomóc nie tylko w sposób praktyczny, ale także emocjonalny każdemu, kto zwróci się z prośbą o pomoc w wyborze czegoś odpowiedniego z szerokiej oferty.