Obecnie coraz więcej osób decyduje się na kremowanie zwłok zmarłych, bo dzięki temu jesteśmy w stanie umieścić członka rodziny w grobie rodzinnym. Jeszcze jakiś czas temu wiele osób rezygnowało z kremacji zwłok na rzecz tradycyjnego przygotowania ciała, jednak coraz większa świadomość sprawia, że więcej osób decyduje się na kremację zwłok niż inną formę przygotowującą ciało do pochówku. Warto jednak wiedzieć, jak krok po kroku zakład pogrzebowy przygotowuje zwłoki do kremacji, a także jak długo odbywa się cały proces.

Kremacja zwłok Wyszków, jak się odbywa?

Na początek ciało zmarłego jest przygotowywane do procesu kremacji poprzez ubranie zmarłego w odzież, a także pozbycie się elementów, które nie będą mogły zostać spalone. Ciało nie może mieć na sobie biżuterii, a także takich elementów jak ewentualny rozrusznik serca, kiedy dana osoba go użytkowała. Następnie ciało umieszcza się w trumnie, która nie jest pokryta lakierem, a także nie zawiera żadnych ozdób.

Pogrzeb urnowy po poprzedniej kremacji w Domu Pogrzebowym Nekropolis

Kiedy możliwe pożegnanie?

Rodzina zmarłego może się z nim pożegnać, jeszcze zanim zwłoki zostaną skremowane. Następne ciało przewożone się do miejsca, gdzie zostanie z szacunkiem i godnością wsadzone do pieca nastawionego na 800 do 1200 stopni. Proces spalenia ciała, a raczej czas całego procesu uzależniony jest od wagi zmarłego i może wynieść od godziny do nawet 3 godzin. Musimy pamiętać, że mimo tego nie wszystkie kości uda się zamienić w popiół i w późniejszym kroku po schłodzeniu szczątków do temperatury pokojowej rozdrabnia się je, a następnie umieszcza w specjalnym woreczku i urnie. W ten sposób przygotowane ciało jest gotowe do pochówku.

Zakład pogrzebowy działający z pasją i zaangażowaniem

Ciało jest przygotowywane z dokładnością i szacunkiem. Powierzając więc ukochaną osobę w ręce zakładu mamy pewność, że nie musimy martwić się o odpowiednie podejście do ciała, a także przygotowanie go z należytą starannością. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu nie musimy martwić się, że ukochana osoba będzie po śmierci traktowana tak, jak absolutnie by tego nie chciała. Osoby pracujące z pasją i zaangażowaniem przygotują ciało do pochówku tak, aby zmarła osoba nawet po śmierci nie została pozbawiona godności i należytego szacunku. Wszystkie powyższe działania są prowadzone w Domu Pogrzebowym Nekropolis Wyszków, gdzie kremacja zwłok prowadzona jest według najwyższych standardów.