Kwiaty składane na grobie osoby zmarłej podczas pogrzebu maja za zadanie ją upamiętnić, ale także pocieszyć osoby pogrążone w żałobie. Istnieje pewien umowny kod, który pozwala wybrać konkretny rodzaj kwiatów na uroczystości pogrzebowe, jednakże trzymanie się go jest tylko kwestią pewnych konwenansów. Z pewnością nikt nie dozna przykrości, jeżeli wykroczy się poza ten kod. Jakie kwiaty są najczęściej wybierane na pogrzeb i gdzie je zamówić, jeżeli jest się osobą odpowiedzialną za organizację pogrzebu?

Zakład pogrzebowy- dlaczego warto zlecić tej firmie przygotowanie kwiatów?

W obliczu dużej ilości spraw do załatwienia przy okazji pogrzebu oraz stresu i rozpaczy towarzyszącej tym smutnym wydarzeniom, najlepiej zlecić przygotowanie wieńców od najbliższych osób zakładowi pogrzebowemu. Praktycznie każda firma świadcząca usługi pogrzebowe, posiada taką możliwość w swojej ofercie, niezależnie od tego, czy działa w mieście takim jest Poznań czy innych okolicach. Zakład pogrzebowy przygotuje wieńce z dowolnie wybranych gatunków, na przykład takich jak róże, kalie czy chryzantemy. Mogą to być również mniejsze wiązanki. Także przybyli goście mogą skorzystać z możliwości zakupienia kwiatów na miejscu. Pracownicy zakładu pogrzebowego w Poznaniu czy w innym dużym mieście, posiadają wieloletnie doświadczenie komponowania pięknych, trwałych i stosownych wieńców, wiązanek czy też bukietów pogrzebowych.

Czy jedynie białe kwiaty są stosowne na pogrzeb? Niekoniecznie. Można na przykład wybrać barwę, która była ulubionym kolorem osoby zmarłej. Ponadto nowoczesne wiązanki są także tworzone z kwiatów czerwonych, a nawet barwionych na czarno czy granatowo. Oczywiście kwiaty na pogrzeb nie muszą być jednolite, można połączyć dwa lub więcej idealnie pasujących do siebie barw. Warto przy tym skorzystać z pomysłów i podpowiedzi doświadczonych pracowników zakładu pogrzebowego.