Praga Północ to jedna z dzielnic miasta stołecznego Warszawa. Niegdyś uważana za dzielnicę niebezpieczną, dzisiaj przyciąga coraz więcej mieszkańców. W tym rejonie Warszawy działa niejeden zakład pogrzebowy, który oferuje jak najbardziej kompleksowe usługi pogrzebowe.

Pochówki na Pradze Północ

Na terenie Pragi Północ znajdują się cztery cmentarze: Kamionkowski, Choleryczny, Żydowski i Bródnowski. Trzy pierwsze cmentarze to stare, odrestaurowane nekropolie, które dzisiaj są już raczej nieczynne. Więcej pochówków aktualnych odbywa się na cmentarzu Bródnowskim. Warto nadmienić, że dzisiaj jest to jeden z największych cmentarzy w Europie. Są tam miejsca przygotowane na groby ziemne,jak również wybudowano tam miejsca na pochówek prochów czyli kolumbaria.

Profesjonalne zakłady pogrzebowe

Osoby mieszkające na Pradze Północ mają możliwość z korzystania z usług poszczególnych zakładów pogrzebowych, które ulokowały swoje siedziby na terenie prawobrzeżnej Warszawy. Przy cmentarzu komunalnym działa krematorium, z którym współpracują wszystkie zakłady pogrzebowe z tej dzielnicy. Ludzie umierają tam, tak jak wszędzie, prawie każdego dnia, toteż pochówków jest tam wiele. Dlatego na pogrzeb trzeba tam czekać blisko od 6 do 10 dni od śmierci danej osoby. Tego rodzaju sytuacje nie są zbyt komfortowe, ponieważ wiąże się to ze zwiększeniem kosztów pogrzebu – przechowywanie ciała zmarłego w chłodni, oraz ze zbyt długim przedłużaniem przykrego okresu od śmierci do pochówku.
Polecany zakład na terenie Warszawa Praga Północ: Memorial

Ceny pogrzebów

Zakłady pogrzebowe pomagają w załatwianiu wszelkich formalności, włącznie ze sprawami urzędowymi, w tym w załatwieniu zasiłku pogrzebowego. Na ogół ceny usług pogrzebowych mieszczą się w ramach zasiłku pogrzebowego. Coraz częściej jednak, decydując się na bardziej rozbudowaną uroczystość pogrzebową, rodziny są zmuszone dopłacić do pochówku. Ponadto należy również opłacić miejsce pogrzebowe i usługi księdza, w przypadku gdy pogrzeb jest religijny, a nie świecki.