Polacy są narodem, który często wyjeżdża za granicę. Nie tylko dlatego, bo lubi, ale często dlatego, bo musi. Co prawda otwarte granice sprzyjają przede wszystkim niezobowiązującym wyjazdom turystycznym, które są nadal atrakcyjne dla całych rodzin, ale także dają możliwość wyjazdów zarobkowych. Oczywiście nikt nie zakłada, że nie wróci z takiego wyjazdu do Polski – zarówno gdy trwa on krótko, jak i długo – ale, niestety, takie przypadki mogą się zdarzyć.

Gdy już zaistnieje taka smutna okoliczność i komuś przydarzy się śmierć za granicą, rodzina zmarłego najczęściej podejmuje decyzję aby zorganizować przewóz zwłok do Polski. Jest to procedura na tyle skomplikowana, że lepiej powierzyć ją profesjonalistom. Oni mają doświadczenie nie tylko w przeprowadzaniu poszczególnych kolejnych etapów samego przewozu zwłok do Polski, ale we wcześniejszych procedurach biurokratycznych. Jedną z firm specjalizujących się w przewozie zwłok do Polski jest GLOB Drejka. Ofertę firmy można zobaczyć tutaj.

przewóz zwłokW każdym kraju wygląda to inaczej – zwłaszcza w przypadku wspomnianych procedur. Choć mogą się różnić drobnymi elementami, jednak łączy je to, że są mocno restrykcyjne i szczegółowe. Dla osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z tym, jak wygląda przewóz zwłok do Polski, a dodatkowo są w momencie żałoby, te wszystkie procedury zdają się być nie do przejścia. Gdy jednak zajmie się nimi kompetentny zakład pogrzebowy – okaże się, że nawet najbardziej skomplikowany przewóz zwłok do Polski może przebiegać sprawnie.

 

Zazwyczaj osoby zmarłe transportowane są jedną z następujących dróg: lądową, lotniczą oraz morską. Są kraje, z których przewóz zwłok do Polski może zaistnieć jedynie drogą lądową, ale są także kraje gdzie jedynym środkiem transportu jest samolot bądź statek.

Osoby osób zmarłych za granicą, powierzając przeprowadzenie tej ważnej operacji, jaką jest przewóz zwłok do Polski doświadczonemu zakładowi pogrzebowemu mają gwarancję, że procedury zostaną przeprowadzone tak, aby spełniały wszelkie normy oraz oczekiwania. A choć trzeba liczyć się z tym, że przewóz zwłok do Polski jest kosztowny, to jednak – jeśli zależy nam na pochówku Bliskiej Osoby w rodzinnym kraju – warto się na poniesienie tych kosztów zdobyć.