Wrocław to jedno z większych polskich miast, które organizuje pogrzeby z kremacją. Jest to o tyle możliwe, że istnieją tam zakłady pogrzebowe, przy których są krematoria. W dzisiejszych czasach kremacja jest coraz bardziej popularna i w swoich usługach pogrzebowych, pogrzeby z kremacją oferuje coraz to więcej zakładów pogrzebowych.

Alternatywa dla pochówków tradycyjnych

Usługi pogrzebowe to dzisiaj bardzo szerokie pojęcie, kryjące w sobie wiele rodzajów usług związanych z pogrzebem. Obok pogrzebów tradycyjnych coraz częściej zakłady pogrzebowe organizują pogrzeby z kremacją. Dzisiaj coraz łatwiej jest zorganizować kremacje zwłok, a następnie pochować w ziemi lub kolumbarium urnę z prochami. Prawie wszystkie większe miasta posiadają już krematoria. Dzięki temu łatwo jest ustalić czas skremowania zwłok, a następnie datę pogrzebu.

Pogrzeb z kremacją na przykładzie Wrocławia

We Wrocławiu znajduje się kilka krematoriów, wszystkie one są nowoczesnymi obiektami. Ze względu na podniosłość i delikatność danej sytuacji jaką jest pogrzeb bliskiej osoby, pogrzeby z kremacją są organizowane w sposób niezwykle delikatny. Przy krematoriach znajdują się kaplice pożegnalne, w których można pożegnać bliską osobę jeszcze przed skremowaniem zwłok. Ponadto można zobaczyć moment wprowadzenia zwłok do pieca krematoryjnego.

Koszt pogrzebu z kremacją we Wrocławiu

Ogólnie uważa się, że pogrzeb z kremacją jest o wiele tańszy niż tradycyjny pogrzeb. We Wrocławiu, kremacja zwłok to koszt około 600 złotych. W tej cenie zawarty jest koszt specjalnej trumny do kremacji oraz sam koszt spopielenia zwłok. Ponadto sam pochówek urny z prochami w kolumbarium kosztuje około 2000 zł a w ziemi około 1000. Ta alternatywa pogrzebu tradycyjnego może być zamknięta w kwocie 2500 zł.

Pracownicy zakładów pogrzebowych to osoby pełne empatii i zrozumienia. W tym trudnym momencie starają się ulżyć rodzinie i pomagają załatwić wszystkie formalności.