Śmierć bliskich często przychodzi niespodziewanie i nikt nie jest w stanie się do takiego zdarzenia przygotować. Gdy stajemy przed dylematem zorganizowania pogrzebu, często targają nami różne emocje – od lęku, bólu, po obawy, iż sobie nie poradzimy z listą tak wielu zadań do wykonania. Dlatego też z pomocą, przychodzi zakład pogrzebowy Ziębice, który kompleksowo świadczy swoje usługi. Dzięki niemu w zaledwie kilka dni zorganizujemy ostatnie pożegnanie wyjątkowej dla nas osoby.

Zakład pogrzebowy Ziębice – wielozadaniowość

Zwracając się z prośbą o organizację pochówku naszego zmarłego, dobrze mieć wstępnie ustalone, jak chcemy by ta ostatnia droga jego wyglądała. Zakład pogrzebowy potrzebuje bowiem znać wiele szczegółów takich jak, np. miejsce pochówku (adres cmentarza), kaplica w której będą wystawione zwłoki lub urna, czy rodzina sama kupi odzież dla zmarłego, czy ma to zrobić firma, kto ma załatwić
formalności urzędowe, jak ma wyglądać sporządzanie nekrologów i klepsydry. Te wszystkie czynności można zlecić firmie, która nawet sama odbierze zasiłek pogrzebowy z ZUS-u, który będzie stanowił dla nich w tym momencie wynagrodzenie. Oprócz powyższych zadań, kompleksowe zakłady usługi pogrzebowe takie jak np.: kupnem odzieży żałobnej, kupnem wiązanek i wieńców, zamówieniem autokarów i mikrobusów dla rodziny na dzień pogrzebu, pomocą w organizacji stypy. Wszystko odbywa się zgodnie z wolą i życzeniem rodziny. Warto wcześniej skonsultować nawet najdrobniejszy szczegół.

Doświadczenie firmy

Zakład pogrzebowy dzięki doświadczeniu oraz fachowcom jest w stanie załatwić wiele rzeczy szybciej i sprawniej. Dodatkowo, zakład pogrzebowy często w swojej ofercie posiada własną kaplicę pogrzebową, szeroki wybór trumien czy samochód pogrzebowy. Dzięki temu całkowite koszty pogrzebu są mniejsze. Warto zaufać więc takim profesjonalnym firmom i skorzystać z ich pomocy, szczególnie w takim wyjątkowym dniu.