Na Krakowskim rynku branży pogrzebowej można zaobserwować zmiany które wcześniej, około 3 lata temu widoczne były na rynku w Warszawie i rok temu we Wrocławiu. Kraków jest więc kolejną z miejscowości w których mieszkańcy z pokolenia nazywanego jako pokolenie JP 2 (urodzeni w latach 80, pod koniec PRL i na początku 3 RP) po raz pierwszy muszą zmierzyć się z zadaniem odnalezienia wśród 30 działających w Krakowie zakładów pogrzebowych tego, który będzie spełniaj ich oczekiwania. Oczekiwania wobec świadczenia usług pogrzebowych w tej grupie docelowej są nieco inne. Konieczność zamknięcia całości kosztów w kwocie zasiłku pogrzebowego nie jest decydująca – nie odgrywa już tak wielkiej wagi jak profesjonalizm i wizerunek firmy, posiadane informacje w internecie, nowoczesny sprzęt i eleganckie karawany.
Czasy, w których każda z firm posiada stronę internetową nie ułatwiają też odnalezienia tej najbliższej naszej dzielnicy. Mieszkańcy krakowskich dzielnic Prądnik Biały Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Stare miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Krowodrza, Bronowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Nowa Hut i okolic Krakowa takich jak Liszki, Skawina i Modlniczka nie chcą jechać 20 kilometrów do biura zakładu czy domu pogrzebowego. W tej sytuacji nieodzownym wsparciem jest Portal Branży Pogrzebowej Funer.com.pl. Pod adresem https://funer.com.pl/szukaj,Kraków,20,1,1.html odnajdziemy rozkład firmy według mapy i poszczególnych dzielnic Krakowa, oraz opinii na temat ich pracy i dokładnie opisanych możliwości firmy. Redakcja serwisu zajmującego się branżą od 12 lat dokonała wstępnej selekcji firm, proponując usługi tylko najlepszych zakładów pogrzebowych w Krakowie.
Ciekawy artykuł , faktycznie w Krakowie sporo się dzieje i bez internetu ani rusz.
w Krakowie dopiero teraz w czasach Pandemii się dzieje, nagły wysyp zakładów pogrzebowych a w Nowej Hucie to niedługo będzie ich więcej niż stacji benzynowych.